Karavela

kaija

SIA „Karavela“

Atlantijas 15,  Rīga LV-1015

Tālrunis: 67496400

Fakss: 67496401

e-pasts: kaija@kaija.lv

www.kaija.lv


1882 gadā Rīgā uzņēmējs Arnolds Sarensens nodibināja uzņēmumu, kurš nodarbojās ar metāla bundžu un dažādu konservētu produktu ražošanu. Laikam ritot, produkcija iekaroja pircēju sirdis, un uzņēmējs sāka paplašināt sortimentu ar dažādiem zivju produktiem. 


Pēc 1.pasaules kara par fabrikas preču zīmi kļūst lidojoša kaija ar zivi knābī. To var uzskatīt par laiku, kad uzņēmums nostiprinājās tirgū un izveidoja savu zīmolu, lai pircējam būtu vieglāk atšķirt šīs rūpnīcas ražoto produkciju no citu rūpnīcu ražojumiem.


Uzņēmums strauji attīstās Latvijas trīsdesmito gadu ekonomiskā uzplaukuma laikā, ražojot ne tikai zivju, gaļas, sakņu, augļu, ogu un sēņu konservus, bet arī dažādus mājsaimniecībai nepieciešamos skārda piederumus.


Pēc 2. pasaules kara uzņēmums nepārtraukti palielina ražošanas jaudas un nepārtraukti veic ieguldījumus ražošanas modernizācijā un attīstībā. Līdz ar to uzņēmumā tiek uzsākta jaunu produkcijas veidu ražošana, kā arī kulinārijas izstrādājumu un zivju kūpinājumu ražošana.


80.gadu vidū uzņēmums izveidojās par zivju konservu un kulinārijas izstrādājumu līderi bijušajā PSRS teritorijā un tas kļuva par mācību bāzi citiem tā laika uzņēmuma darbiniekiem.


Šodien SIA „Karavela” ir viens no lielākajiem zivju pārstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs. Galvenā uzņēmuma specializācija ir zivju izstrādājumi no Atlantijas zivs dažādos iepakojumos. Šobrīd tiek ražoti zivju konservi un filejas, bet tuvākajā laikā tiks sertificēts kulinārijas izstrādājumu cehs, kas ļaus mūsu klientiem saņemt vēl lielāku zivju produkcijas klāstu. Par uzņēmuma straujo izaugsmi liecina 2005. gada tirdzniecības rezultāti, kad apgrozījums sasniedza 8 miljonus EUR un peļņa bija nepilni 400 tūkstoši EUR. Strādājošo skaits sasniedz 200 cilvēku. Uzņēmumam ir visi atbilstības sertifikāti, kas ļauj produkciju eksportēt uz ES dalībvalstīm. Šobrīd uzņēmums strādā vairāk kā 20 eksporttirgos.

© 2008 Latvijas Zivrūpnieku savienība | English - По русски